SAP, iş Zekası ve ERP’nin lideri

Share

İnterpromedya tarafından açıklanan Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması’ 2009 yılı sonuçlarına göre yazılım ana kategorisinde SAP, 50 şirketin değerlendirildiği listede İş Zekası ve ERP yazılım gelirlerine göre ilk sırada yer aldı.  İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde yapılan Bilişim 500 şirketi araştırmasının 2009 sonuçlan düzenlenen törenle açıklandı. Araştırmada, SAP Türkiye, ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) ve BI (İş Zekası) kategorilerinde Türkiye’de en çok gelir elde eden şirket unvanını aldı.
SAP Türkiye COO’su Uğur Candan; “Bu sonuçlar, müşterilerimizin mevcut ihtiyaçlarını dünyada olduğu gibi Türkiye ölçeğinde de en iyi şekilde karşıladığımızı ve ürün stratejimizi başarıyla uyguladığımızı net bir şekilde gösteriyor” dedi.
İnterpromedya Pazarlama Hizmetleri ve Araştırma Grubu tarafından bu yıl onbirincisi düzenlenen İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırmasında şirketler, toplam 4 ana kategori ve 48 alt kategoride saüş gelirlerine göre değerlendirildi. Yazılım ana kategorisinin altında yer alan ERP yazılımı kategorisi; geliştirilen veya saülan kurumsal kaynak planlama yazıhmlanndan elde edilen gelirleri kapsıyor. İş Zekası yazılımı ise, ilişkili verilerin tutulduğu ve analizlerin yapıldığı yazılım ürünlerini içeriyor.
Araştırmada, Türkiye’de Bilişim Pazan’nın 2009 yılı sonunda büyüklüğü 24,6 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

Share

COMMENTS

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.